V okolí penziónu sa nachádzajú úžasné miesta na oddych, relaxáciu a rôzne športové aktivity. Priamo v Rajeckých Tepliciach nájdete vyhlásené kúpele a termálne kúpalisko. Tešiť sa môžete na množstvo cyklotrás, turistických chodníkov alebo si môžete zajazdiť na koni. Za návštevu stojí prekrásny Lietavský hrad, ktorý v posledných rokoch postupne prechádza rekonštrukciou. V blízkom okolí nájdete krásne Čičmany, Bojnický zámok a hrad Strečno. Obľúbenou atrakciou je plavba na pltiach po rieke Váh, na ktorej sú sprievodcami pltníci s ich veselými i vážnymi príbehmi o pltníctve na Slovensku. Výlet si môžete naplánovať i na neďaleké kúpalisko Veronika v Rajci alebo využiť golfové ihrisko pri Rajci. V Rajeckej Lesnej nájdete unikátny vyrezávaný Betlehem, ktorý je jeden z najväčších v Európe. Prekrásny je i Bojnický zámok a ZOO, ktoré sa nachádzajú len 40 km od Rajeckých Teplíc.

Milovníci liečivých prameňov si nenechajú ujsť návštevu kúpelného domu Aphrodite, ktorý sa nachádza 20 metrov od penziónu. Kúpeľný dom je zameraný hlavne na choroby pohybového a nervového ústrojenstva.

Rázovitá obec Čičmany má zachovalú ľudovú architektúru s bielymi maľovanými ornamentami na dreveniciach so sedlovými šindľovými strechami. Zachovaný ľudovým folklórom sú čičmianske kroje a výšivky.

Ak by ste si počas svojho pobytu priali aktívne využiť voľný čas, tak v tom prípade navštívte neďaleký park Skalka, kde okrem rôznych športových aktivít môžete využiť antukový kurt. Športové potreby Vám s radosťou požičajú na recepcii Hotela Skalka.

Lietavský hrad je druhá najväčšia zrúcanina na Slovensku, ktorá bola postavená pravdepodobne po roku 1241. V rokoch 1300 - 1321 sa hrad spája s menom Matúša Čáka. Neskôr patril kráľovi Žigmundovi.

Unikátne dielo rodáka z Rajeckých Teplíc majstra Jozefa Pekaru. Betlehem sa radí medzi najväčšie vyrezávané betlehemy v Európe. Majster Pekara vyrezal do lipového dreva celé Slovensko a zobrazil všetko to, čo Slovensko symbolizuje - kultúru, život, remeslá a spôsob života slovenského národa. Všetky postavy sa pohybujú, pracujú a zabávajú sa.

Do územia Rajeckej doliny a priamo do katastra obce Čičmany zasahuje aj chránená krajinná oblasť Strážovské vrchy. Aj keď len okrajovo, ale vytvára nezameniteľnú kulisu veľmi členitého a geomorfologicky značne pestrého územia.