Japonská kuchyňa, ktorej sa nikdy neprejete, alebo ,,mištičkovo“

Japonské degustačné menu inšpirované tradičným japonským jedlom, ktoré je všeobecne známe ako washoku 和啦. (doslovný preklad "jedlo Japonska") tak pritiahlo veľkú pozornosť z celého sveta za to, že jedlo je zdravé a chutné. Tento štýl bol  v Japonsku zapísaný v UNESCO ako nehmotné kultúrne dedičstvo ľudstva.

Washoku je jednoduchý zároveň  komplikovaný a sofistikovaný štýl prípravy jedla. Chute jedla sú slané, sladké, kyslé, mierne horké a plné umami príchutí. Rovnaký dôraz je tiež kladený na krásnu prezentáciu, kde každá zložka je zmiešaná v harmonickom móde a musí spĺňať vaše všetky zmysly.

Základ sa skladá zo štyroch prvkov: varená ryža, ktorá slúži ako základná potravina, polievka, prílohy mäsové/rybacie a tsukemono (nakladaná zelenina). V Reštaurácii Relish vám jedlo servírujeme na originálnych 7 japonských tanierikoch už od 35€/osoba. Súčasťou menu je lahodný zelený čaj z oblasti Shinshiro a prípitok.

 

 

Degustačné menu alebo sushi menu je citlivo nastavené pre klientov, ktorý majú prvý kontakt s ázijskou kuchyňou. Sme presvedčení, že predsudky o japonskej kuchyni po vyskúšaní navrhovaného menu, odbúrajú všetky vaše predsudky o japonskej gastronómii a veríme, že si tak zamilujete exotickú hru chutí a presvedčíte sa, že japonskej kuchyne sa nikdy neprejete.

POZOR!!!! Objednávky minimálne 24 hodín vopred.

 

Objednávky na tel. čísle 0911 49 49 41 alebo E-MAIL: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

(subject: Japonsko na tanieri )


私たちはあなたを楽しみにしています。

(Tešíme sa na vás).